Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival DNY JERUZALÉMA

Dny Jeruzaléma představí v květnu ikonické město jako tavící kotel otevřené tvořivé kultury a multižánrové hudební centrum
Přidat na Facebook
Festival DNY JERUZALÉMA / DAYS OF JERUSALEM již počtvrté ukáže jedno z nejstarších a nejdůležitějších měst lidských dějin jako živé sídlo, stále působící jako průsečík různých kultur. Jedním z nejsilnější důkazů je hudba, která je hlavní dramaturgickou linií festivalu. Od 25. do 29. května se v Praze v prostorách Tiskárna ve Stromovce vystřídají prvotřídní jeruzalémští muzikanti mnoha vyznání, nejen stylových. Výrazným lákadlem je uskupení Echo&Tito, které podpoří energické duo Malox. Zaujme jistě i mladá kapela Beta Zinq, rapper Muhammad Mughrabi, nebo energické seskupení OSOG.

Dojde i na kulinární umění jeruzalémských kuchařů, poprvé se objeví stánky s lokálními produkty, mladí designéři a pozornost jistě přitáhnou i zástupci jeruzalémské skateové komunity. Součástí Dnů Jeruzaléma budou i filmové projekce, besedy a přednášky a premiéru bude mít také dětský program.

Program festivalu prokáže, že tři tisíce let historie města potvrzuje Jeruzalém jako místo kde je nezpochybnitelný prostor pro vzájemné poznávání a obohacování judaistické, křesťanské i islámské kultury. Vstup na celý festivalový program je zdarma. Více na www.daysofjerusalem.com.

Těžiště letošních Dnů Jeruzaléma tkví v hudbě. Pro zajímavé a slibné muzikanty jsou to mnohdy první kroky nejen u nás, ale i na evropskou hudební scénu. A pozitivní zpětná vazba má vliv i na kulturní dění v tomto městě: V několika případech se hudebníci, kteří se poprvé setkali v Praze, propojili k další spolupráci i doma v Jeruzalémě.

Zpěvačka Echo a zvukový mág Tito představí v rámci svého uskupení kombinaci ladného hlasu s hlubokými beaty elektronické hudby, dubu a hip hopu. Jejich vystoupení bude navíc obohaceno energickým duem Malox, výtečného saxofonisty Eyala Talmudiho (známého z působení v kapele Balkan Beat Box) a bubeníka Roye Chena, kteří v rámci programu festivalu vystoupí i samostatně a roztančí publikum bouřlivým setem, zahrnujícím pestrou škálu hudebních žánrů od jazzu přes punk až po polku. Neméně energické bude i seskupení OSOG, jehož členové, odkojení hardocrem či punkem, míchají neslýchaný mix zemité americké country s komplikovaným předivem blízkovýchodních rytmů. Mladá kapela Beta Zinq vznikla teprve v loňském roce a hudební blog Raash ji označil za „to nejveselejší a nejzajímavější, co v hudbě loni vzniklo“. Jejich vystoupení na Dnech Jeruzaléma slibuje energickou smršť kytarových rifů s výrazným hlasem zpěvačky DaniLo.

Pozvání na festival letos přijali Lior Pinto a Itamar Kessler, špičkoví jeruzalémští skateboardisté. Ti kromě exhibice na U rampě předvedou své graffiti skills, v sobotu ráno naučí dětské zájemce základy jízdy na skateboardu a v rámci přednášky vysvětlí, jak se jim podařilo přesvědčit radnici, sponzory a také sousedy v okolí, že Jeruzalém potřebuje skatepark.

Dny Jeruzaléma představí pod srozumitelným titulem PRG meets JLM mladé šperkaře, výtvarníky a designéry z obou měst.


DNY JERUZALÉMA / DAYS OF JERUSALEM
Název festivalu vychází z historického názvu města, které je považováno za jedno z nejdůležitějších míst v dějinách lidstva. Jeruzalém byl v průběhu tří tisíciletí nejednou zničen a znovu vybudován. Stále ale zůstával duchovním a kulturním průsečíkem - centrem, které vedlo vývoj společnosti dál.  Days of Jerusalem představují Jeruzalém jako otevřený prostor pro mírovou koexistenci různých náboženství, jejich vzájemné poznávání a tolerantní soužití, v němž je místo pro spolupráci Židů i Arabů, stoupence judaismu, křesťanství i islámu. Festival Dny Jeruzaléma se pyšní nálepkou Hate Free Fest, kterou uděluje iniciativa HateFree Culture, jejíž postoje a hodnoty festival svým charakterem sdílí.

Cílem festivalu je přiblížit realitu města, které je přes propast vzdálenosti i věků intimně provázáno s evropskou kulturou. Pouto, které nejspíš nejlépe dokáží vyjádřit tamní umělci. Dny Jeruzaléma jsou apolitickou multikulturní akcí a dávají prostor jeruzalémským tvůrcům rozličných vyznání i národností. Festival si tedy klade za cíl posloužit jako platforma pro setkání, diskusi a konfrontaci pestrého spektra uměleckých pohledů a směrů, které se v srdci starobylého kulturního, duchovního a civilizačního centra už po staletí dynamicky rodí.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 22. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Festival DNY JERUZALÉMA. Vychytané.cz. [Online] 22. 3. 2016. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10087. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-DNY-JERUZALÉMA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 12:45