Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Damien Rice, irský písničkář, bard a velký hudební vypravěč v Praze

Magický, intimní, okouzlující i intenzivní večer zažije 3. srpna pražské Divadlo Archa: na výjimečném koncertu v klubovém prostředí zde vystoupí irský písničkář, charismatický bard a velký hudební vypravěč Damien Rice.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Damien Rice (Irsko)
středa 3. srpna 2016 20:00
(konec +- čtvrtek 4. srpna 2016 03:00)
Divadlo Archa
Praha (CZ)
Do České republiky se vrací tři roky po skvěle přijatém koncertu na festivalu Colours of Ostrava, aby u nás poprvé představil naživo písně ze své zatím poslední studiové desky My Favourite Faded Fantasy z roku 2014. “Jeho schopnost ovládnout obrovské jeviště hlavní scény i třicetitisícový dav byla neuvěřitelná. K neopakovatelnému momentu patřila i účast dívky z publika při skladbě Cheers Darlin´. O to více se těšíme na jeho samostatný koncert v téměř klubovém intimním prostředí,” zdůrazňuje ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová, která za pozváním Damiena Rice do Prahy stojí. Vstupenky jsou v prodeji od 17. března v sítích Ticketpro, Goout.cz a na pokladně Divadla Archa. Více informací na www.colours.cz a www.divadloarcha.cz

Dublinský rodák si na kompromisy nepotrpí: když v roce 1997 odešel od úspěšné irské kapely Juniper (později Bell X1), bylo to kvůli diktátu velkého vydavatelství, co by měli hrát, a na několik měsíců utekl farmařit do Toskánska. Nakonec se vrátil k hudbě a dvě jeho vydaná alba O (2002) a 9 (2006), která získala nejen platinová a zlatá ocenění, patří k vrcholům současného písničkářství. Významně se na nich podílela asi největší Damienova hudební múza: dnes už také proslavená irská písničkářka Lisa Hannigan.

Letos třiačtyřicetiletý Damien Rice nikdy nezískal žádnou Grammy ani Mercury Prize, za to se jeho hořkosladké balady objevily v mnoha filmech i na televizní obrazovce. The Blower's Daughter například určovala náladu slavného amerického filmu Closer (Na dotek), ale Rice zabodoval i v dalších: Vysvobození, Shrek, Reservation Road nebo V dobré společnosti. O televizních seriálech nemluvě: Dr. House, Lost, Chirurgové aj. V posledních letech se také věnuje projektům na podporu ekologie a lidských práv: s Bonem, Bobem Geldofem, Angelique Kidjo a Vanessou Redgrave podpořil v květnu 2012 na dublinském koncertě Electric Burma celoživotní úsilí nositelky Nobelovy ceny míru Aung San Suu Kyi z Barmy. Ještě předtím během aukce na podporu zemětřesením zničeného Haiti zakoupil za půl milionu dolarů utržených v soutěži Factor X od Bona kytaru. Skladbami přispěl také na mnoho alb, jejichž zisky šly na podporu dobrých věcí: Songs For Tibet, Canciones de Cuna (Lullabies) nebo Raise Hope For Noc.

The Blower's Daughter
My Favourite Faded FantasyDamien Rice (Irsko)
3. 8. 2016, 20.00
Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1
Předprodej od 17. března: Divadlo Archa, Ticketpro, Goout.cz
Divadlo Archa: http://vstupenky.divadloarcha.cz/archa/list
Goout.cz: https://goout.cz/cs/listky/damien-rice/bll/
Ticketpro.cz: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/country-folk/1815112-damien-rice.html
Fred
(Fred Durst)
čtvrtek 17. 3. 2016 22:43
Durst, Fred. 2016. Damien Rice, irský písničkář, bard a velký hudební vypravěč v Praze. Vychytané.cz. [Online] 17. 3. 2016. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10073. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Damien-Rice,-irsky-pisnickar,-bard-a-velky-hudebni-vypravec-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 08:56