Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lucerna Music Bar má nové logo a nový vizuální styl

Pražský Lucerna Music Bar používá od března nové logo a nový vizuální styl. Jeho autorem je Studio Najbrt.
Přidat na Facebook
Nové logo Lucerna Music Baru pracuje s původním symbolem lucerny. Její zjednodušení zároveň připomíná také mikrofon, což odkazuje na historii, kdy tehdejší Kabaret Lucerna vedl Karel Hašler. „Zvažovali jsme samozřejmě různá řešení, ale nakonec se ukázalo, že bude nejlepší akcentovat jedinečnost tohoto místa i jeho energii,“ popisuje proces tvorby loga Aleš Najbrt. Moderní vizuální styl pracuje s autorským písmem Fellix LMB a převážně černobílou barevností, která bude postupně doplňována dalšími barvami.

Lucerna Music Bar prošel v loňské jubilejní dvacáté sezóně mnoha změnami. Nového kabátu se dočkalo unikátní vysunovací kruhové pódium, jež bylo zrekonstruováno přesně podle prvorepublikové předlohy. Stavebními úpravami prošly bary, provedly se akustické úpravy prostoru a osvětlení pódia bylo doplněné o moderní výkonná světla. „Rozhodli jsme se interiér klubu přiblížit jeho původnímu stavu na konci 20. let. Vyšli jsme z několika málo prvků, které zůstaly v klubu zachované,“ přibližuje změny v klubu majitel Lucerna Music Baru Michal Filip a dodává: „Našemu záměru odpovídá také nové logo, které v sobě kombinuje symboly lucerny, prvorepublikového mikrofonu a unikátního kruhového pódia, které dává návštěvníkům šanci zažít vystoupení interpretů doslova na dosah ruky.“
Lucerna Music Bar se za dvacet let existence stal jedním z nejzásadnějších hudebních míst v České republice. V originálním členitém sále s bohatou kulturní tradicí se za dvacet let vystřídaly stovky zahraničních a domácích interpretů. Historie prostoru dnešního Lucerna Music Baru sahá až do prvního desetiletí minulého století, kdy byl položen základní kámen Paláce Lucerna, v jehož komplexu se klub nachází. Již v roce 1909 byl prostor využíván nejprve jako příležitostné divadlo a později jako Kabaret Lucerna pod vedením Karla Hašlera. Dalším významným rokem v historii sálu je rok 1927, kdy byl otevřen Kabaret – Restaurant Lucerna. Tehdy zde vystupovali slavní čeští umělci v čele s Voskovcem a Werichem a k tanci a poslechu vyhrávaly populární jazzové kapely. Novodobá éra pod současným jménem Lucerna Music Bar byla započata 25. října 1995.

www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.instagram.com/lucernamusicbar
www.twitter.com/lucernamusicbar.cz

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 12. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Lucerna Music Bar má nové logo a nový vizuální styl. Vychytané.cz. [Online] 12. 3. 2016. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10047. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lucerna-Music-Bar-ma-nove-logo-a-novy-vizualni-styl
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 06:59