Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V novém klipu Timudej perlí východoněmecký mág a iluzionista

Přidat na Facebook
Na domácí hudební scéně už se pohybuje přes dvě dekády a během té doby se undergroundu postupně vypracoval k sympatické moderní a velmi zábavné nadžánrovosti – to je ve zkratce černošicko-balkánský ansámbl Timudej. Ti, kdo jej znají, na něj nedají dopustit, ostatní by měli svou neznalost napravit. Příležitost mají právě teď prostřednictvím zbrusu nového klipu Já jsem DJ, jenž předznamenává nové album Ještěně! Podívejte se zde:„Klip Já jsem DJ se natáčel v rozmezí dvou měsíců na konci minulého a začátku tohoto roku. Natáčelo se v exteriérech i interiérech, přičemž hlavní lokace byly dvě – jednak naše domovské Černošice, jejich vily a malebné okolí města a pak České Budějovice. Druhá lokace vyplynula z obsazení tanečního souboru NG Dance Crew, který odtud pochází a pro klip si nacvičil taneční sestavu šitou na míru hudbě písně. Zázemí v Budějovicích nám poskytl hudební klub Fine Music Club,“ odkrývá kapela detaily natáčení vtipného klipu.

Scénáře, režie, střihu i postprodukce se zhostil kytarista Tomáš Fleišer, za kamerou stál pro změnu zpěvák Pavel Horák. Ústřední postavou klipu pak je „Timudejovo alter-ego na špinavou práci“, východoněmecký mág a iluzionista Rudy Korer, „který dělá věci naprosto suvenýrním způsobem, dělá vše úplně jinak, než kdokoli jiný, ale vždy se na to dobře dívá. Na první pohled se zdá neuvěřitelné, že někdo takový může vůbec existovat. Přes svou subtilní postavu a vzrůst má neuvěřitelnou výdrž, klidně udělá x-krát za sebou na parketu vozemboucha, jen když ho při tom bude pozorovat alespoň jedna žena. Je v tom taková ta německá houževnatost, kterou byste v našich krajích jen obtížně hledali.”

Ostatně právě přítomnost krásných dívek přiměla hrdinu klipu, aby se kvůli několika záběrům naučil jezdit na stařičké Jawě 350. A nebyl by to Rudy, kdyby do videoklipu nevložil své nečekané taneční kreace, jimiž profesionální tanečnice chvílemi, eufemisticky řečeno, překvapil.

A překvapeni z nové písně mohou být i znalci dřívější tvorby Timudej, který má doposud na svém kontě dvě řadová alba Paní, pojďte si hrát (2005) a Con'Čerto Grando (2008). Jak ale kapela upozorňuje, song Já jsem DJ je v rámci desky tak trochu anomálie, minimálně tedy, co se hudebního stylu týče.

Na druhou stranu bude nové album Ještěně obecně prý: „více taneční, než byla alba předchozí. Taneční v tom smyslu, že jde o hudbu, na kterou se dobře tancuje, nikoli v užším pojetí tanečních elektronických beatů. Když se podíváte do světa, naleznete v každém jeho koutě spoustu tanečních stylů – hudby, na kterou lidé, kteří odtud pocházejí, rádi tančí. Takoví chceme být i my, chceme, aby naše hudba vybízela k tanci.“

Co je na tom pravdy, se dozvíme už brzy, konkrétně první jarní den, který dle kalendáře letos připadá na 20. března. Právě v tomto termínu vyjde třetí řadové album Ještěně.

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. V novém klipu Timudej perlí východoněmecký mág a iluzionista. Vychytané.cz. [Online] 10. 3. 2016. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10037. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-novem-klipu-Timudej-perli-vychodonemecky-mag-a-iluzionista
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 17:31