Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Novinky z nakladatelství MOBA

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let, britského rockera a spisovatele J. B. MORRISONa je opravdu MIMOŘÁDNÁ KNIHA. S koňskou dávkou anglického humoru.
Přidat na Facebook
Tohle není kniha o starém muži, ale o muži, který zničehonic zestárl… Jestli moje kniha čtenáře pobaví, rozveselí a dojme, budu rád. Možná pak zatelefonují svým rodičům nebo prarodičům, jen aby zjistili, jak se jim daří.

J. B. Morrison o své knize MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET

Jaké to je, když se britský rocker rozhodne věnovat se literatuře? Je jasné, že romantiku čekat nemůžete, nečekejte ani tolik oblíbený krimi žánr.

Podařená kniha MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET nezapadá do žádných předem daných škatulek. Na co se však můžete spolehnout, je notná dávka vytříbeného anglického humoru.

Její autor J. B. MORRISON – v té době známý pod jménem Jim Bob - zpíval punk-popové kapele Carter the Unstoppable Sex Machine (Carter USM). A bylo to velmi úspěšné období. Mnohé skladby se umístily v legendárním žebříčku Top 40 a jejich album obsadilo 1. místo. Koncertoval po celém světě, byl hlavní hvězdou hudebního festivalu v Glastonbury a skupina Rolling Stones s ním měla nevyřízené účty…

K vlastní knize MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET vytvořil J. B. MORRISON tento trailer:Jaký je MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET?

Frankovi Derrickovi je 81 let a právě ho přejelo mlékařské auto. Už takhle pro něj bylo dost náročné zaplnit všechny hodiny nekonečných dní. Ale teď má zlomenou ruku a kůstku v chodidle, takže to vypadá na několik neskutečně dlouhých týdnů… Frank žije se svým kocourem Billym (jehož jméno dávalo větší smysl ještě před tím, než umřel Ben) v typickém britském městečku Fullwind-on-Sea.

Soutěž Rozkvetlá vesnice (u nás podobná Vesnici roku) je vrcholem sousedské konverzace, ale Franka to nezajímá. Pořád dokola sleduje DVD, utrácí frivolně peníze v místním bazaru za zbytečnosti a zoufale se snaží vyhnout podomním obchodníčkům dennodenně klepajícím na jeho dveře. Psaní mailů dceři do Ameriky z počítače v knihovně a návštěvy kamaráda „smraďocha“ Johna patří mezi nejlepší okamžiky jeho týdne. Teď už nemůže dělat ani to. Zvlhlé sušenky, scvrklé brambory anebo železná zásoba konzerv se špagetami. Takhle vypadala Frankova lednice (a vlastně i život) než svěží vánek vzduchu zavál do jeho života domácí ošetřovatelku Kelly Christmas. Udělala pořádný vítr nejen v potravinách, ale i v jeho životě. Takže nakonec nehoda, která mu způsobila pár zlomenin na těle, bylo to nejlepší, co ho mohlo potkat! S jejím novým modrým autem, otřesným parkováním, veselou nezlomností a schopnosti a ochotě se smát jeho vtipům, Kelly mění Frankův život. Připomene mu, že za jeho čtyřmi zdi je velký a otevřený svět a dobrodružství, jedno jak velké, které si najde lidi každého věku. Kelly za ním má docházet další tři měsíce. Ale netuší, že Frank nosí v hlavě plán, jak její návštěvy co nejvíc prodloužit.

Příběh Franka a Kelly je smutný a veselý, známý, vyvíjí se, povznáší. Je to drobný a dokonalý pohled na život – ani pozoruhodný, ani katastrofální, ale nicméně neobyčejný. A zaručeně vás rozesměje.

MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET z originálu The Extra Ordinary Life of Frank Derrick, Age 81 přeložila Jana Krollová a vydává jí nakladatelství MOBA.Další skvělé březnové tituly z nakladatelství MOBA:

Čuníkův supertajný deník, Emer Stamp, vychází 17. 3. v rámci Velkého knižního čtvrtku – skvělá, zábavná knížka pro děti

Noc nad Reykjavíkem, Arnaldur Indriđason, vychází 1. 3. – další skvělý krimi román islandského spisovatele

Amatér, Robert Littell, vychází 17. 3. v rámci Velkého knižního čtvrtku – napínavý špionážní thriller světoznámého autora; dočkal se i filmového provedení s Janem Třískou

Zeď vzpomínek, Anthony Doerr, vychází 24. 3. – mimořádná povídková kniha Anthonyho Doerra, držitele Pulitzerovi ceny za knihu Jsou světla, která nevidíme

Láska v Paříži, Nicolas Barreau, vychází 1. 3. - jeden z nejúžasnějších milostných příběhů, v němž svou roli hraje i film Woodyho Allena

Minuta na rozloučenou, Hana Marie Körnerová, vychází 15. 3. – již 2. vydání skvělého románu

Případ andělské košile, Inna Rottová, vychází 1. 3., edice Původní česká detektivka

Odkaz mrtvého kostelníka, Milan Růžička, vychází 15. 3., edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Novinky z nakladatelství MOBA. Vychytané.cz. [Online] 10. 3. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10034. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Novinky-z-nakladatelstvi-MOBA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 23:59