Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Psst. Máme velké tajemství

ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK. Vychází už za pár dní.
Přidat na Facebook
ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK knížka, která rozesměje a pobaví. Zábavné čtení pro malé i velké.

Je spousta důvodů, proč se čtou knihy. Pro pobavení, pro poučení. V ČUNÍKOVĚ SUPERTAJNÉM DENÍKU se však naučíme také celé spoustě nových slov. I takových, kterým bychom před tím nikdy nerozuměli. Čuník totiž mluví čuníkovštinou.

Možná z toho bude někdo rozladěný, ale to bude určitě jenom nějaký dospělý… My smutní nebudeme, DENÍK je totiž hlavně pro děti a ty si ho rozhodně užijí!

ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK britské autorky Emer Stamp si oblíbili čtenáři po celém světě. Autorka sice žije s rodinou v Londýně, ale neustále se vrací na malou farmu v Devonu, kde vyrostla a odkud také čerpá inspiraci. Tady se „zrodil“ i příběh Čuníka.

ČUNÍKŮV SUPERTAJNÝ DENÍK (The Unbelievable Top Secret Diary of Pig) Emer Stamp přeložila do češtiny Martina Buchlová, vydává ho nakladatelství MOBA a je zařazen do prestižní knižní akce Velký knižní čtvrtek (17. 3. 2016).

Čuník je štěstím bez sebe. Má svého vlastního nejlepšího kamaráda Kačera a je si docela jistý, že ho má farmář ze všech zvířat nejraději. Proč by ho jinak neustále krmil tak dobroučkými pomyjemi a pořád ho poplácával po hřbetě tím speciálním způsobem, kterým nepoplácává nikoho jiného? Jediným Čuníkovým problémem jsou Zlá kuřata. Nejen proto, že mu kradou žrádlo, ale i kvůli tomu, že staví vesmírnou raketu z traktoru a chtějí v ní Čuníka poslat na Pluto. Tam tedy nepoletí ani náhodou! Starosti mu ovšem přibydou, když mu Kačer oznámí, proč ho farmář ve skutečnosti tak vykrmuje. A proč mu říká Pečínka. Že by nakonec vesmírná mise Zlých kuřat byla Čuníkovou jedinou volbou?

ČUNÍKOVA webová stránka zde: http://www.diaryofpig.com/Co o Čuníkovi napsali v zahraničí?

Kirkus Review
http://www.kirkusreviews.com/book-reviews/emer-stamp/the-unbelievable-top-secret-diary-of-pig/

The Guardian
http://www.theguardian.com/childrens-books-site/2014/sep/28/review-unbelievable-top-secret-diary-of-pig-emer-stamp
http://www.theguardian.com/childrens-books-site/2014/jan/31/review-emer-stamp-unbelievable-top-secret-diary-of-pig

The Book Bag
http://www.thebookbag.co.uk/reviews/index.php?title=The_Unbelievable_Top_Secret_Diary_of_Pig_by_Emer_Stamp

Ukázka z ČUNÍKOVA SUPERTAJNÉHO DENÍKU

Každopádně dneska odpoledne jsem se přiblížil ke Starý stodole, abych se podíval, co tam Zlá kuřata postavila. Byl jsem ultra opatrný. Převlékl jsem se za hromadu sena. Úplně jsem se jím obalil od hlavy až k patě. Páč kdybych tam prostě přišel oblečený jako Čuník, hned by si mě všimla. Ale nepřiplížil jsem se úplně tak nenápadně, jak jsem doufal, páč mě to seno pošimralo v nose, a jen co jsem došel ke stodole, pořádně jsem si pšíknul a všechno to seno ze mě opadalo. Jedno ze Zlých kuřat vystrčilo hlavu ven, aby se podívalo, co se děje, tak jsem rychle začal předstírat, že v blátě koukám po dobroučkých žížalách k jídlu. Ha! Ha! Čuník tě přechytračil, Zlý kuře!

Zítra si udělám lepší převlek. Zítra přijdu jako velká kupka hnoje!!! Těším se tak, že ani nemůžu pořádně spát. ZBOŽŇUJU vesmírný rakety, jsou prostě tak velký a vzrušující. Představte si na jedný jezdit po obloze!!! Ale nezbožňuju je tolik jako pomyje a Sedláka. Nic nezbožňuju tolik jako pomyje a Sedláka.Další skvělé březnové tituly z nakladatelství MOBA:

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let, J. B. Morrison, vychází 15. 3. – příběh Franka vyprávěný rockerem s notnou dávkou anglického humoru; pro všechny fanoušky „Stoletého staříka“

Noc nad Reykjavíkem, Arnaldur Indriđason, vychází 1. 3. – další skvělý krimi román islandského spisovatele

Amatér, Robert Littell, vychází 17. 3. v rámci Velkého knižního čtvrtku – napínavý špionážní thriller světoznámého autora; dočkal se i filmového provedení s Janem Třískou

Zeď vzpomínek, Anthony Doerr, vychází 24. 3. – mimořádná povídková kniha Anthonyho Doerra, držitele Pulitzerovi ceny za knihu Jsou světla, která nevidíme

Láska v Paříži, Nicolas Barreau, vychází 1. 3. - jeden z nejúžasnějších milostných příběhů, v němž svou roli hraje i film Woodyho Allena

Minuta na rozloučenou, Hana Marie Körnerová, vychází 15. 3. – již 2. vydání skvělého románu

Případ andělské košile, Inna Rottová, vychází 1. 3., edice Původní česká detektivka

Odkaz mrtvého kostelníka, Milan Růžička, vychází 15. 3., edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 6. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Psst. Máme velké tajemství. Vychytané.cz. [Online] 6. 3. 2016. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10022. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Psst.-Mame-velke-tajemstvi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.297s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 02:27