Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Makoto v Hlubině!

Red Bull Music Academy přivítá v Ostravě drumandbassovou legendu Makota
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Red Bull Music Academy Night
pátek 4. března 2016 20:00
(konec +- sobota 5. března 2016 03:00)
Kabinet Múz
Brno (CZ)
V pátek 4. března se industriálními prostorami Provozu Hlubina rozezní nadupané beaty japonského vizionáře drumandbassu Makota. Ve stylu proslulé Red Bull Music Academy se ponese večer plný inspirace a hudebního odvazu. Poznej špičku světové elektroniky a zažij show, která u nás nemá obdoby!

V pořadí již druhá Red Bull Music Academy Club Night vypukne 4. března v Ostravě a přiveze s sebou jednoho z nejrespektovanějších drumandbassových producentů a DJů současnosti – Makota. V doprovodu své dvorní zpěvačky DEEIZM a českých i slovenských profíků promění prostory bývalého černouhelného dolu ve večer, který jen tak z hlavy nedostaneš.

Makoto Shizimu vyrostl v Tokiu, které ho odkojilo pestrým koktejlem žánrů od klasiky a jazzu, přes soul až po funk. Hudební cit má tedy v krvi, a když pak uslyšel soundtrack k filmu Poslední císař od Ryuichiho Sakamota, bylo vymalováno. Kariéru muzikanta začal při studiích zvukového inženýrství, kde také přičichl k tehdy profláklému drumandbassu a začal s ním divoce experimentovat. Mixoval ho s vlivy žánrů, na kterých vyrůstal, a neštítil se bořit zajeté konvence.Asi nepřekvapí, že jeho charakteristické zlámané beaty brzy upoutaly oko legendárního LTJ Bukema. Díky němu se Makoto podepsal pod značku Good Looking Records a vystřelil vzhůru. Jeho debutové album „Human Elements“ z roku 2003 se označuje za soul 70. let 21. století. Od téhož roku také spolupracuje s talentovanou zpěvačkou DEEIZM, která je vítězkou National Drum And Bass Awards a dnes i Makotovou dvorní vokalistkou.
Na svém vzestupu Makoto pracoval s takovými esy hudební branže, jako je DJ Zinc, London Elektricity nebo DJ Marky. O rozvoj muziky však neusiluje jen vlastní tvorbou, ale rovněž prostřednictvím své značky HE:Digital, která podporuje začínající japonské producenty.

Za podobným účelem nyní přijíždí i do Čech pod hlavičkou Red Bull Music Academy, aby nakopl místní hudební talenty a podělil se s nimi o svůj přístup k tvorbě. Ostravská Club Night je ochutnávkou jedinečné atmosféry, která panuje na každoroční hudební Akademii. Ta se letos na podzim uskuteční v Montrealu a umožňuje desítkám mladých umělců navázat kontakt s profíky hudební branže, tvořit po jejich boku, navštěvovat workshopy a ochutnat párty velkého kalibru.

V 19:00 bude večer zahájený pokecem s Makotem, kde se dozvíš víc o jeho kreativě a získáš tipy pro svou vlastní tvorbu. Ve 20:00 pak začíná samotná show, kde ucítíš beaty japonského krále na vlastní kůži. A když tě tahle ochutnávka Akademie chytne, máš do 7. března čas podat přihlášku a usilovat o místo mezi 70 talenty, kteří se vydají do Montrealu. Přihláška je ke stažení na webu Red Bull Music Academy a čas běží!

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 3. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Makoto v Hlubině!. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10021. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Makoto-v-Hlubine!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 04:21