Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Gregory Porter si za týden opět podmaní Brno

Místo koruny nosí tento jazzový monarcha neodmyslitelnou čepici, ale na jeho přirozeném majestátu mu to nic neubírá.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
JazzFestBrno: Gregory Porter
úterý 8. března 2016 21:00
(konec +- středa 9. března 2016 04:00)
Boby Centrum
Brno (CZ)
V úterý 8. března se v Bobycentru díky brněnskému Jazzfestu opět ujme Gregory Porter hudbymilovné vlády pod Špilberkem, aby své věrné oslovil svým sametovým a hřejivým barytonem. Jako obvykle nenechá nikoho na pochybách, jak široká je škála výrazů, pocitů a emocí, jimiž vládne. Jazz, soul, gospel i R&B, to vše obsahuje kultivovaná kolekce standardů i vlastních kompozic, jejichž texty dokáží reflektovat historii i sociální realitu dneška, vzpomínky na vlastní dětství i milostná témata, inspirovaná upřímnou láskou k manželce.

„Gregory Porter je jedna z vůdčích osobností současného jazzového světa, a v oblasti mužského vokálu asi dnes nemá konkurenta,” říká ředitel JazzFestu Vilém Spilka a dodává: „Svojí mimořádnou schopností oslovit široký okruh posluchačů, překračovat přežitá stylová klišé a zejména vroucností a emocionalitou svého projevu si získal brněnské publikum již předloni. Jsme moc rádi, že jej letos na jaře můžeme opět uvítat.” Dodejme, že Porterovu pozici jasné hvězdy na jazzovém nebi potvrzují i tři nominace na Grammy, z nichž tu poslední za album Liquid Spirit proměnil v zisk zlatého gramofónku.

Vstupenky na jubilejní patnáctý ročník JazzFestBrno jsou v prodeji na webu www.jazzfestbrno.cz a v běžných předprodejích.Mimořádné zážitky slibuje i další program brněnského JazzFestu. Vedle již proběhnuvšího koncertu Wyntona Marsalise a Jazz at Lincoln Center Orchestra v první řadě jmenujme legendárního saxofonistu Wayne Shortera, který vystoupí se svým kvartetem v Bobycentru 13. dubna. Dále se mohou hudbymilovní fandové těšit na unikátní mix jazzu, hiphopu a R’n’B v podání kultovní postavy současné černé hudby Roberta Glaspera, legendárního polského trumpetistu Tomasze Stańka s jeho americkými spoluhráči či živelného izraelského klavíristu Yarona Hermana, který vystoupí v kongeniálním duu s bubeníkem Zivem Ravitzem.

Pozoruhodné budou jistě i koncerty kvarteta bubeníka Jochena Rueckerta s fenomenálním Markem Turnerem na postu tenorsaxofonisty, nové kapely španělského kytaristy Alberta Vily s výtečným venezuelským pianistou Luisem Perdomem nebo mezinárodní trio Roberta Balzara s italským klarinetistou Gabrielem Mirabassim. Samozřejmou součástí bohatého programu JazzFestu je elitní sestava českých kapel a interpretů, od mezinárodně uznávaného a capella vokálního ansámblu Skety či Ondřeje Rumla po Organic Quartet Ondřeje Pivce, jenž se představí na dvojkoncertě s vynikající multižánrovou sestavou Malina – Liška – Nejtek. Padesátku na JazzFestu oslaví s triem Emila Viklického, kapelou Winterfisch a obnovenou legendou devadesátých let, kapelou The Four, jeden z nevyhledávanějších současných kontrabasistů Petr Dvorský.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 2. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Gregory Porter si za týden opět podmaní Brno. Vychytané.cz. [Online] 2. 3. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10009. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Gregory-Porter-si-za-tyden-opet-podmani-Brno
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 19:08